Pláže Hurgády a okolí

Hurgáda se stala oblíbenou turistickou destinací také kvůli svým plážím. Ty jsou písčité s většinou velmi pozvolným vstupem do moře. Proto jsou pláže ve městě opravdu do posledního kousíčku rozparcelované. Každý hotel zde má svojí vlastí pláž, včetně těch hotelů, které se nenachází přímo u moře.

Některé menší hotely pak mají pláže společné. Velkou nevýhodou těchto pláží je ale jejich malý prostor. Proto jsou někde uměle vytvořené písčité laguny, které zvětšující plochu pláží. Celkově jsou pláže velmi dobře udržované. Navíc pokud budete ubytování někde na kraji, není problém jít dále od města a najít si klidnější zákoutí.

Pokračování článku »

Potápění v Rudém moři

Rudé moře je mezi potápěči velmi oblíbené. Je teplé, poměrně mělké a daří se zde mnoha druhům živočichů, včetně korálů. Největšími ráji potápěčů jsou právě města Hurghada, ale také město Dahab na Sinaji o kterém si můžete přečíst v samostatném článku. Moře zde nabízí k prozkoumání úžasné korálové útesy a mnoho druhů pestrobarevných rybiček i roztodivných živočichů. Z nejznámějších živočichů jmenujme například kněžníka duhového, hlubinné tresky, morény, pyskoun obrovského, želvy, kanice, delfíny nebo také predátora žraloka černoploutvého.

Pokračování článku »