Egypt – v zajetí faraónu

Vás zvědavé návštěvníky a cestovatele vítáme na těchto stránkách věnovaných cestování po Egyptě a jeho nejzajímavějším turistickým letoviskům, hlavně těm u Rudého moře. Egypt je obrovská země a na její rozloze téměř milion kilometrů čtverečních (15krát větší než Česká republika) najdete téměř vše, co si jako turista můžete přát pro ideální dovolenou. Nádherné turistické resorty s moderními hotely lemovanými překrásnými plážemi. Ale i zajímavou přírodu s vyprahlými pouštěmi v protikladu s bohatými oázami. A to nemluvíme o kulturním bohatství Egypta a to jak tom nejstarším, které vznikalo už ve starověku (tady si každý určitě vybaví pyramidy nebo sfingu) ale i moderním „kulturní bohatství“ v podobě přívětivosti místních lidí.

Z tohoto důvodu vznikl i tento web, aby vás informoval o krásách a zajímavostech Egypta a zároveň vám poskytl i důležité informace. Ty se vám určitě budou hodit, až se rozhodnete do Egypta vydat na vaší vysněnou exotickou dovolenou. Chceme vás seznámit nejenom s obvyklými lákadly, jako jsou pyramidy, sfinga, výlety do pouště ale i s méně známými ale přesto nádhernými místy. Nebo také s bohatou kulturou a výbornou místní kuchyní. Egypt je opravdu nádherný kus zem, který stojí za to poznat blíže!

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou virtuální návštěvu těchto stránek o Egyptu, ale následně i skutečnou vaší dovolenou zde.