El Alamein: moderní letovisko s pohnutou historií

El Alamein je egyptské město, které na mapě Egypta najdete na severozápadě země. El Alamein se nachází zhruba 106 kilometrů západně od Alexandrie. V současnosti žije v tomto významném egyptském přístavu něco přes 7 300 obyvatel.

Nový El Alamein
Pokračování článku »

Port Said

Port Said je egyptské město, které na mapě Egypta najdete na severozápadě země. Port Said se nachází zhruba 215 kilometrů od Káhiry. V současnosti žije v tomto významném egyptském přístavu něco přes 540 000 obyvatel.

Hlavní velká mešita v Port Saidu
Pokračování článku »

Safaga

Port Safaga nebo také Bur Safaga středně velké město na pobřeží Rudého moře. Nachází se 53 km jižně od Hurghady. Safaga je známá pro dvě věci. Jednat se samozřejmě jedná o zajímavou turistickou oblast a za druhé se jedná o centrum obchodu s fosfáty, které se sem svážejí z dolů s širokého okolí.

Hotelové komplexy začínají asi pět kilometrů na jih od města. Jsou zde hotely jako Hotel Paradise Beach, Holiday Inn nebo Shams Safaga. Další hotely už jsou stojí samostatně třeba i několik kilometrů za městem.

Pokračování článku »

Soma Bay

Zátoka Soma (Soma Bay) je luxusní turistické letovisko 45 km jižně od Hurghady. Vlastně vůbec nejde o nějaké město, ale jenom o turistickou aglomeraci, kterou tvoří několik luxusních hotelových komplexů jako Sheraton, Robinson Club, La Residence des Cascades, Kempinski a The Breakers Diving & Surfing Lodge. K tomu všemu samozřejmě nemůže chybět ani rozlehlé 18 jamkové golfové hřiště. Tyto rezidence se nachází na poloostrově dlouhém cca 5 kilometrů a širokém 1.5 kilometru. Původní jméno zátoky, kterou tento poloostrov ohraničuje je Ghubbat Ra´s Abu Sawmah.

To na co jsou sem návštěvníci hlavně lákáni jsou luxusní pláže, možnosti potápění v rudém moři a samozřejmě zmíněné hřiště, které pomohl navrhnout věhlasný profesionální golfista Gary Player. Záliv také poskytuje ideální podmínky pro ideální pro windsurfing, kitesurfing a plachtění.

Pokračování článku »

Ras Sidr na Sinaji

Ras Sidr nebo také Sudar je město, které se nachází na severu v Suezském zálivu na pobřeží Rudého moře na poloostrově Sinaj. Administrativně pak patří do provincie Jižní Sinaj. Administrativní členění města je do třech menších celků a to Wadi Sidr, Abu Sidr a Soerp. Tento region hrál velký význam už ve starověkých biblických dobách. Dnes jde o oblíbené turistické letovisko.

Ras Sidr je vzdálen 200 km od Káhiry a cca 60 km od tunelu Ahmed Hamdi, který vede pod Suezským průplavem a spojuje Sinaj se zbytkem Egypta. Kolem silnice, která je hlavní přístupovou cestou jsou pak olivové háje, a háje Tamarind. Případně se zde pěstuje tropické ovoce.

Pokračování článku »

« Starší články