Sdílet na Facebooku

Soma Bay

Zátoka Soma (Soma Bay) je luxusní turistické letovisko 45 km jižně od Hurghady. Vlastně vůbec nejde o nějaké město, ale jenom o turistickou aglomeraci, kterou tvoří několik luxusních hotelových komplexů jako Sheraton, Robinson Club, La Residence des Cascades, Kempinski a The Breakers Diving & Surfing Lodge. K tomu všemu samozřejmě nemůže chybět ani rozlehlé 18 jamkové golfové hřiště. Tyto rezidence se nachází na poloostrově dlouhém cca 5 kilometrů a širokém 1.5 kilometru. Původní jméno zátoky, kterou tento poloostrov ohraničuje je Ghubbat Ra´s Abu Sawmah.

To na co jsou sem návštěvníci hlavně lákáni jsou luxusní pláže, možnosti potápění v rudém moři a samozřejmě zmíněné hřiště, které pomohl navrhnout věhlasný profesionální golfista Gary Player. Záliv také poskytuje ideální podmínky pro ideální pro windsurfing, kitesurfing a plachtění.

Zajímavostí je, že přímo na proti na pobřeží rostou jako houby po dešti nové hotelové komplexy. Přitom není vůbec jasné zda se uživí a například politická krize na začátku roku 2011 zde napáchala velké ekonomické škody.

Bazén s barem, to aby to nebylo daleko.

1 Komentář

žaneta napsal/a:

Dobrý dne, chtěla jsem se zeptat zda-li je možné odcestovat do Egypta na rychlopas.Dívala jsem se na internet a pokaždé čtu něco jiného..jak to teda je?Děkuji Tissnerová

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.