Sdílet na Facebooku

Safaga

Port Safaga nebo také Bur Safaga středně velké město na pobřeží Rudého moře. Nachází se 53 km jižně od Hurghady. Safaga je známá pro dvě věci. Jednat se samozřejmě jedná o zajímavou turistickou oblast a za druhé se jedná o centrum obchodu s fosfáty, které se sem svážejí z dolů s širokého okolí.

Hotelové komplexy začínají asi pět kilometrů na jih od města. Jsou zde hotely jako Hotel Paradise Beach, Holiday Inn nebo Shams Safaga. Další hotely už jsou stojí samostatně třeba i několik kilometrů za městem.

Samotné město není nikterak výstavní. Mají tu pár širokých hlavních bulvárů a kolem jsou rovnoměrně naskládány bloky téměř na chlup stejných domů. Část města u pobřeží už vypadá o něco lépe a i zde jsou nějaké menší hotely.

Na jihu města je přístav. Jedná se o opravdu velký průmyslový přístav se spoustou zásobníků a jeřábů. Nejsou tu však žádná mola, lodě kotví přímo u pobřeží. Hned vedle přístavu je i něco co se dá nazvat starým městem. Spousta malých domečků nahňácaných na sebe a nezpevněné ulice se klikatí jak se jím zachce.

Ač se to nezdá, tak město má i poměrně bohatou a dlouhou historii. Bylo založeno mezi lety 282 př.nl a 268 př.nl a původně neslo jméno Philotera. Bylo to na počest svého zakladatele faraona Ptolemaia II Philadelphuse.

Safaga je velmi uznávaným letoviskem díky svému čistému životnímu prostředí, černým písečným dunám, a minerálním pramenům, které jsou obzvláště vhodné pro léčbu například revmatoidní artritidy a psoriázy. Safaga je také oblíbeným centrem potápění.

Samotná Safaga je tedy poměrně ošklivé a neforemné město. Zdejší hotelové komplexy a lázeňské služby, ale naopak patří k těm nejlepším. Není zde tolik rušno a služby nabízené hotely jsou opravdu prvotřídní.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.