Sdílet na Facebooku

Port Said

Port Said je egyptské město, které na mapě Egypta najdete na severozápadě země. Port Said se nachází zhruba 215 kilometrů od Káhiry. V současnosti žije v tomto významném egyptském přístavu něco přes 540 000 obyvatel.

Hlavní velká mešita v Port Saidu

Historie města

Dějiny města sahají do poloviny 19. století, přesněji do roku 1856, kdy město bylo založeno. Založení města souvisí s otevřením Suezského průplavu, který je dlouhý 163 kilometrů a spojuje Středozemní moře s Rudým mořem. Od roku 1976 je přístav Port Said „duty free“. Již od svého vzniku je město významným obchodním přístavem a sídlem generálního guvernéra Suezského průplavu.

Panorama města Port Said    Port Said

Současnost Por Saidu

Port Said je v současné době rovněž významnou turistickou destinací, neboť zdejší stále pěkné a slunečné počasí láká hodně turistů. Kromě slunečného počasí má město též několik zajímavých historických budov a turistických atrakcí. Mezi nejzajímavější turistické atrakce patří místní Vojenské muzeum, které je věnované Suezské krizi, která v této oblasti propukla v roce 1956.

V Port Saidu naleznete i kostel

Z historických budov v centru města stojí za pozornost především budovy z koloniální éry města, které jsou postavené ve stylu bellé époque. Při prohlídce města nezapomeňte navštívit krásné zahrady Farial Gardens, kde si můžete odpočinout od ruchu města.

Typické místní paneláky    Jeden z mnoha luxusních hotelů v Port Said

Většina městských pláží najdete od průplavu na západní straně města. Za mírný poplatek si zde můžete půjčit slunečník a lehátko a celý den se slunit. Zdejší pláže jsou zejména vhodné pro rodiny s malými dětmi, neboť voda je velmi mělká. Pokud budete mít chuť na nějaké jídlo, doporučujeme zavítat do restaurace Reana nebo Maxim. Na samotné pláži však rovněž koupíte jídlo, neboť po celý den zde chodí prodavači s jídlem a nabízejí drobné občerstvení.

Ve městě můžete ještě navštívit místní maják nebo neobvyklý památník Port Said Martyrs Memorial, který vypadá jako faraónův starověký obelisk.

Idilka pláže Port Saidu

Zajímavosti v okolí

Na východní straně průplavu se nachází město Port Fuád, které je propojené s Port Saidem trajektem. Trajekt je bezplatný, takže návštěva tohoto malého městečka může být zajímavým výletem, který vám zcela jistě zpestří pobyt v Port Saidu. Port Fuád je známý tím, že zdejší mořská voda ke koupání je mnohem čistší než v Port Saidu.

Trajekt kotvící v Port Saidu

Panorama města Port Said v Egyptě

Velké panorama města Port Said v Egyptě

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.