Sdílet na Facebooku

Potápění v Rudém moři

Rudé moře je mezi potápěči velmi oblíbené. Je teplé, poměrně mělké a daří se zde mnoha druhům živočichů, včetně korálů. Největšími ráji potápěčů jsou právě města Hurghada, ale také město Dahab na Sinaji o kterém si můžete přečíst v samostatném článku. Moře zde nabízí k prozkoumání úžasné korálové útesy a mnoho druhů pestrobarevných rybiček i roztodivných živočichů. Z nejznámějších živočichů jmenujme například kněžníka duhového, hlubinné tresky, morény, pyskoun obrovského, želvy, kanice, delfíny nebo také predátora žraloka černoploutvého.

Co se týká nejlepších místo pro potápění, tak vám můžeme z vlastní zkušenosti doporučit ostrůvek Giftun s hloubkou 100 metrů a Erg Somaya se svými zajímavými laločníky. Velké lákadla jsou i vraky lodí, které se stávají pro potápěče doslova rájem. Jedná se například o pozůstatky lodí: El Mina, Excalibur a Colona IV. A nemusíte se bát, že je nenajdete, protože vás k nim každá cestovní kancelář ochotně zaveze.

V Hurgádě se snaží vyjít vstříc i turistům, kteří se ještě nikdy nepotápěli a přitom touží po tomto nevšedním zážitku. Těm je k dispozici program pro naprosté začátečníky nebo potápěče bez licence. Tento výlet je v doprovodu odborníků, kde získáte nejen všechny potřebné informace jak v českém tak i ve slovenském jazyce, ale také vám zapůjčí potřebné vybavení. V potápěčských oblastech budete mít možnost se ponořit do hloubky 3 – 5 metrů na dobu 15 – 20 minut.

Pokud netoužíte po potápění a stačí vám šnorchlování, určitě si vyberete z některých lodních výletů, které vás také přivedou na místa s nejkrásnějšími korálovými útesy této oblasti. Jak už jsme totiž psali v článku o plážích, tak v blízkosti nich ten nejatraktivnější podmořský svět rozhodně nenajdete.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.