Sdílet na Facebooku

Pláže Hurgády a okolí

Hurgáda se stala oblíbenou turistickou destinací také kvůli svým plážím. Ty jsou písčité s většinou velmi pozvolným vstupem do moře. Proto jsou pláže ve městě opravdu do posledního kousíčku rozparcelované. Každý hotel zde má svojí vlastí pláž, včetně těch hotelů, které se nenachází přímo u moře.

Některé menší hotely pak mají pláže společné. Velkou nevýhodou těchto pláží je ale jejich malý prostor. Proto jsou někde uměle vytvořené písčité laguny, které zvětšující plochu pláží. Celkově jsou pláže velmi dobře udržované. Navíc pokud budete ubytování někde na kraji, není problém jít dále od města a najít si klidnější zákoutí.

Jinak je celkem škoda, že v blízkosti pláží nejsou žádné pěkné korálové útesy. Davy turistů je už zničily a tak za jinak vyhlášeným potápěním musíte dále do moře.

I když dá se říct, že ne všude. Krásný podmořský svět se má řada hotelů, které jsou mimo hlavní městské centrum. Jde především o nové velké hotelové komplexy, jejichž pláže jsou navíc dostatečně široké i dlouhé. I když je velkou otázkou, jak dlouho vydrží citlivé korály i tady.

Další zajímavostí Hurghády jsou pak soukromé pláže. Na ty obvykle může kdokoliv, ale vstup bývá zpoplatněn. Přesto je často vyžívají především místní lidé, kteří by se jinak přes záplavu hotelových pláží k moři pomalu ani nedostali.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.