Sdílet na Facebooku

Ras Sidr na Sinaji

Ras Sidr nebo také Sudar je město, které se nachází na severu v Suezském zálivu na pobřeží Rudého moře na poloostrově Sinaj. Administrativně pak patří do provincie Jižní Sinaj. Administrativní členění města je do třech menších celků a to Wadi Sidr, Abu Sidr a Soerp. Tento region hrál velký význam už ve starověkých biblických dobách. Dnes jde o oblíbené turistické letovisko.

Ras Sidr je vzdálen 200 km od Káhiry a cca 60 km od tunelu Ahmed Hamdi, který vede pod Suezským průplavem a spojuje Sinaj se zbytkem Egypta. Kolem silnice, která je hlavní přístupovou cestou jsou pak olivové háje, a háje Tamarind. Případně se zde pěstuje tropické ovoce.

Zdejší oblast je velmi oblíbená hlavně mezi místními a v centru města mají své rekreační domy ponejvíce obyvatelé Káhiry. Okraje pak patří především chudším Sinajským beduínům a jejich potomkům. Samozřejmě nemůže chybět Souk, kde se dá koupit snad cokoliv.

Samotné město je takové hodně zvláštní a roztahané. Najdeme zde špinavé ulice s tradičními krámky, které mají alespoň zajímavou atmosféru. U pobřeží jsou pak naopak sterilně stejné bloky letních rezidencí. To vytváří skutečně zajímavé kontrasty.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.