Sdílet na Facebooku

Mapy Egypta ke stažení

Velmi užitečnou pomůckou při cestě do každé cizí země jsou mapy. I když se zrovna nechystáte cestovat po celé zemi, tak vám pomůžou se zorientovat, zjistit co kde je a jaké zajímavosti a památky byste mohli navštívit. Dnešní doba nabízí navíc spoustu možností, hlavně co se týká podrobných online map na internetu. Z těch vám můžeme doporučit hlavně světové maps.bing.com nebo maps.google.com. Velmi dobře vám může posloužit například i aplikace Google Earth, která kromě obvyklých map umí zobrazit i fotky z jednotlivých míst nebo 3D modely nejdůležitějších památek. I přesto se ale můžete lehce dostat do situace, že online mapy nebude mít přístupné. Pak se vám můžou hodit například následující mapy, které si můžete stáhnout například do notebooku nebo mobilu a pohodlně je používat kdekoliv.

Politická mapa (597 x 725 px, velikost 69 Kb) – Na první mapě si můžete prohlédnout administrativní členění Egypta do jednotlivých regionů spolu s jejich správními středisky (nejdůležitějšími městy) a také hlavními silnicemi.

 

Zjednodušená mapa (470 x 502 px, velikost 32 Kb) – Jednoduchá obrysová mapa ukazující to nejdůležitější. Důležitá města, pouště, letiště nebo třeba největší turistické zajímavosti Egypta. Jednoduché ale užitečné.

 

Auto mapa – doprava (1177 x 870 px, velikost 274 Kb) – Třetí mapa pro vás může být velmi užitečná, pokud se po Egyptě rozhodnete cestovat vlastním autem. Ukazuje totiž hlavní silnice, dálnice, cesty, železnice… ve zkratce vše co souvisí s dopravou.

 

Detailní politická mapa (998 x 1208 px, velikost 158 Kb) – Tato mapa se velmi podobá té první na těchto stránkách. Opět se tedy jedná o politickou mapu s vyznačením jednotlivých regionů a důležitých měst. Následující mapa je ale daleko podrobnější.

 

Turistická mapa zajímavostí (1181 x 1069 px, velikost 339 Kb) – Na poslední mapě najdete největší turistické zajímavosti Egypta. U každého města nebo místa je i malý obrázek dané památky. Tato mapa se vám tak může velmi hodit!

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.